Aplikacje mobilne przydatne w pracy PR Managera

10.11.2016 

Agencje public relations muszą na bieżąco podążać za nowymi trendami w komunikacji. Każdy PR-owiec powinien orientować się, co w danym momencie jest najlepszym i najpopularniejszym narzędziem komunikacji marketingowej między marką a potencjalnym klientem. Równie ważne jest jednak używanie ich we własnej pracy.


Od jakiegoś czasu można zaobserwować, że aplikacje mobilne są nieodłącznym elementem pracy PR managerów. Nie chodzi tylko o teoretyczną wiedzę, jakie zastosowanie w marketingu mają poszczególne narzędzia, ale o ich realne wykorzystanie na co dzień na własny użytek.   

Ułatwienia w pracy PR Managera

Standardem w komunikatorach takich jak np.: Messenger, Hangout, Viber czy What’s Upp jest możliwość przesyłania za darmo zdjęć, filmów czy krótkich wiadomości, a nawet prowadzenie wideorozmów. Opcje te pozwalają szybko skontaktować się z klientem czy współpracownikami.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w służbie agencji eventowych mogą być aplikacje pozwalające na zarejestrowanie np. za pośrednictwem tabletu uczestników konferencji, prosić ich o bezpośrednie wypełnienie ankiety na miejscu lub kierować przybywających do odpowiednich pomieszczeń. Natomiast dzięki nowym aplikacjom takim jak Prowly można będąc nawet daleko poza biurem prowadzić wysyłki informacji prasowych i zarządzać kontaktami prasowymi.

Aplikacje wspomagające pracę biurową

Codzienną pracę PR managerów ułatwiają na koniec wgrywane fabrycznie w smartfony aplikacje, jak np. wszelkie konwertery PDF, Power Point czy skanery dokumentów np.: TurboScan, WPS Office i PDF Reader. Ciekawym rozwiązaniem dla często wyjeżdżających za granicę mogą być również platformy edukacyjne, które pozwalają w dowolnym miejscu na świecie odbyć krótki kurs języka obcego, jak np. Tweeb.

Smartfony stały się wielofunkcyjnymi narzędziami pracy, które oferują nawet bardzo zaawansowane opcje. Większość aplikacji, które istnieją na rynku, jest zgodna ze wszystkimi dostępnymi systemami operacyjnymi, co oznacza, że są szeroko dostępne dla wszystkich użytkowników mobilnych.

 

powrót

Public relations i komunikacja są dyscyplinami jakościowymi mającymi miejsce w każdym procesie życia i działania firm. Podążając za tym modelem chcemy patrzeć szerzej na public relations i dostarczać naszym klientom nowoczesnych rozwiązań, które stanowią o przewadze konkurencyjnej na rynku.

Agencja PR E.C.H.O. COMMUNICATIONS

ul. Przyjaźni 66 lok. 5
53-030 Wrocław
+48 601 55 26 76 biuro@echoPR.pl


Copyright 2014 © E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency